گوهر مراد (کتاب) – ویکی شیعه

شیوه فیاض در این کتاب آن است که در مدخل هر مبحث، نخست به تعریف و توصیف دقیق و کامل واژگان و اصطلاحاتی که در آن بحث به کار میرود میپردازد و سپس شروع به تقریر مسائل و استدلالها میکند. همرتبه بودن با عقل فعال در بدو آفرینش، بدین معناست که حضرت رسول در همان آغاز زندگی در این جهان، نسبت به تمام علوم و معقولات آگاه است. 4. معرفت جزای فرمان که همان بحث از معاد است. ترجمیک، بزرگترین پلتفرم خدمات زبانی (ترجمه، ویرایش و تولید محتوا) در ایران و یک شرکت خلاق و پیشرو مستقر در مرکز رشد فناوریهای پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف است. این مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: قرآن کریم پیوسته بر خرد و اندیشه تأکید دارد و نشان میدهد دین ما یک مقوله فکری است و کسانی که نمیتوانند تفکر داشته باشند، نمیتوانند با دین ارتباط خوبی برقرار کنند و از خواندن قرآن نیز لذت نمیبرند. هدف وی از نگارش این کتاب این بود که مرجعی مطمئن در تحصیل اصول دین باشد. به عقیده وی منشأ وقوع معجزات و خوارق عاداتی که از مقوله فعل و تحریک و تأثیر است، مانند ابراء امراض، کمال قوه تحریک در نفس نبی است که سبب میشود نفس نبوی هر چه را تصور کند و اراده تحقق آن را نماید، آن صورت در خارج تحقق پیدا کند.

در باب معجزاتی مانند اخبار از غیب و معجزات گفتاری، علت آنها کمال قوه ادراک عقلی و خیالی است. آنها داستانهای من و شما را میخورند. گالری کتاب یکی از بزرگترین فروشگاه عرضه کننده کتاب دانشگاهی و کمک درسی کتاب درسی و عمومی بوده که شما می توانید قبل از خرید کتاب دانشگاهی از طریق شماره تلفن های موجود در بالای صفحه از مشاوره رایگان ما نیز برخوردار شوید. می توانید نقد و بررسی کتاب های کمک آموزشی و عمومی را به دقت بخوانید و بهترین کتاب را خودتان انتخاب کنید. همچنین اگر شما در هر مرحله از تهیه کتاب خود با مشکل مواجه شدید و یا سوالاتی برایتان پیش آمد می توانید از سوالات متداولی که برای کاربران پیش آمده است؛ پاسخ خود را جویا شوید. از قدیم الایام بسیاری برای خرید کتاب به فروشگاه های موجود در داخل سطح شهر مراجعه می کردند ولی این روش موجب بروز بعضی از مشکلات اعم از قیمت بالای کتاب یا موجود نبودن آن در هنگام خرید می شد که باعث به هدر رفتن وقت و هزینه هر شخص می گردید، برای حل این مسئله فروشگاه های اینترنتی کتاب راهکارهایی را برای خرید آنلاین کتاب پیش روی شما گذارده اند که یکی از تکمیل ترین فروشگاه های آنلاین کتاب، کتاب لند می باشد.

سفارش به صورت بخش به بخش به شما تحویل داده خواهد شد و امکان بررسی صفحه به صفحه کتاب را خواهید داشت. به گزارش ایسنا، سید احمد ابوقدار با اشاره به کتاب «هفت تیر سخنرانی» اظهار کرد: این کتاب در 167 صفحه و در هفت فصل نگارش شده و هفت مهارت سخنرانی را آموزش میدهد و دوستان بعد از مطالعه و آموزش این کتاب به راحتی میتوانند در محافل مختلف سخنرانی کنند. جنون کتاب جنون کتاب – داستان واقعی یک دزد ، یک کارآگاه و دنیای وسوسه های ادبی — آلیسون هوور بارتلت — ترجمۀ مجتبی ویسی تعداد صفحه 275 نوبت چاپ چهارم قطع کتاب رقعی نوع جلد شو.. ترجمیک، یک پلتفرم جامع ترجمه و خدمات زبانی است که در بیش از ۳۰ زبان مختلف و زوج زبانهای نادر خدمات ارائه میکند. همین نکته کتاب سفر علیبابا را تبدیل به یک دوست باتجربه میکند تا بتوانید به اطلاعاتی که در اختیارتان قرار میدهد، اعتماد کنید.

بیشتر حجم ترجمه کتاب در ایران، مربوط به ترجمه کتاب انگلیسی به فارسی و گاهی ترجمه کتاب به انگلیسی است. لاهیجی از این شیوه عدول کرده و گوهر مراد را در سه بخش اصلی خودشناسی، خداشناسی و فرمان خداشناسی تدوین کرده است. گوهر مراد شامل یک مقدمه و سه مقاله در امهات مطالب فلسفی و یک خاتمه حاوی مباحث اخلاق و طریق تصوف است. این تأثیرپذیری نه تنها در خلال مباحث کتاب دیده میشود، که در مقدمه و خاتمه نیز منعکس شده است. گوهر مراد تنها یک دوره کلام اسلامی-شیعی نیست. گوهر مراد را باید اثری فلسفی-کلامی دانست. بلکه اثری در زمینه فلسفه اسلامی نیز به شمار میرود. به طور مشخص فیاض به شدت متأثر از عرفا و تعالیم آنان است و تأثیر معارف عرفانی و صوفیانه، بر تحلیلها و نحوه تقریر وی از مسائل کلامی، در مواضع متعددی به چشم میخورد؛ به گونهای که میتوان گوهر مراد را کتابی در سبک کلام فلسفی-عرفانی تلقی کرد. افزون بر تعریف و تحدید دقیق واژهها که در هر صفحهای از گوهر مراد به چشم میخورد، وی در تمییز و تفکیک اصطلاحات مشابه نیز تلاش بسیار کرده است. گوهر مراد افزون بر اینکه چکیده آراء و اقوال متکلمیان پیشین کلام است، حاوی نوآوریهای فلسفی و کلامی نیز است.

دیدگاهتان را بنویسید