مورد استفاده قرار می گیرد

قدمت این هنر، همزمان با ابریشم دوزی است و نقوش آن بیشتر متشکل از خطوط منحنی است و به منظور تزئین سجاده، جلیقه، رومیزی، کوسن، پیش سینه و عرق چین مورد استفاده قرار می گیرد. احتیاج مبرم بشر به لباس باعث پیشرفت سریع این هنر شد و هر قومی برای خود لباس خاصی به وجود آورد که با فرهنگ آداب و رسوم آن قوم سازگاری داشت. قبلا گلابتون دوزی با الیاف طلا صورت می گرفت ولی امروزه از نخ هائی که دارای روکش فلزی زرد یا سفید است و بیشتر در کشورمان پاکستان تولید می شود، استفاده می کنند و به کمک قلاب نقوش متنوعی را که بیشتر مربوط به سنن و اعتقادات و آداب و رسوم است، بر روی پارچه می دوزند. فروشگاه سنجاق (پارس – عباسی) با سال ها تجربه در واردات، عرضه و تولید محصولاتی نظیر لوازم خیاطی و خرازی در سال 1398 با هدف سهولت بیشتر مشتریان در امر خرید و جستجوی محصولات مورد نیاز تصمیم به تاسیس شعبه آنلاین خود با نام تجاری سنجاق شاپ گرفت و اکنون مفتخر است با بستری نوین پاسخگوی نیاز مشتریان گرامی باشد. خرازی آنلاین عاطفت با سالها تجربه و فروش در زمینه لوازم و ملزومات گلدوزی و لوزام خرازی در کنار شماست..

با کمک خط کش تی میتوان خطوط بلند و راست را روی پارچه رسم کرد. از جمله لوازم خیاطی میتوان به انواع نخ خیاطی، سوزن خیاطی، لوازم چرخ خیاطی، خطکش خیاطی، انواع پارچهها، نوار اریب، قیچی خیاطی و انواع لایی اشاره کرد. اولین اقدام برای شروع گلدوزی با دست و هر نوع خیاطی یا کار هنری تهیه وسایل مورد نیاز است که هر یک به راحتی تهیه می گردند این وسایل شامل : پارچه مناسب، نخ در رنگ های زیبا، سوزن مخصوص گلدوزی با دست، قیچی و کارگاه گلدوزی می باشد که با تهیه آنها می توانید شروع به کار نمایید. اما با افزایش تقاضا و علاقه مندی مردم، لوازم خرازی در تنوع زیاد و کاربردهای مختلف در بازار عرضه شد. شما هم اگر مشتاق به تولید لوازم پلاستیکی خرازی با دستگاه تزریق پلاستیک کوچک هستید، با رادان ماشین تماس بگیرید. از آنجا که هر شخصی تمایل دارد که ظاهر خود را به بهترین شکل ممکن آراسته کند بنابراین رنگ و طراحی پوشاک باید هنرمندانه، زیبا، هماهنگ با شرایط محیط باشد. بنابراین سلیقه در خرازی نقش مهمی دارد و هرچه مغازه با سلیقه و با نظم چیده شده باشد نظر مشتری بیشتر به آن جلب می شود. لوازم خرازی قاچاق به ارزش 5 میلیارد ریال در محورهای مواصلاتی استان کشف و ضبط گردید.

مرکز این هنر استان هرمزگان است و کمتر خانه ای در شهرهای بندرلنگه، میناب، بندرعباس و اکثر نقاط روستایی این استان می توان یافت که با این هنر بیگانه باشند. هم اکنون پته های استان کرمان را بیشتر اینگونه پارچه های کارخانه ای تشکیل می دهد. چرا که با این تنوع محصول برآورد موجودی لحظه ای جز با نرم افزار امکان پذیر نیست. نخ دمسه نیز نخ های مناسبی برای ترکیب با ربان در هنر ربان دوزی هستند، همچنین می تواناز نخ های عمامه گلابتون و دیسکو نیز استفاده کرد، رنگ نخ نیز باید ثابت باشد. تجربه نشان داده است که لایی پرشین یکی از بهترین و باکیفیتترین لایی های مورد استفاده در خیاطی است که ضخامت و کیفیت مناسبی دارد. فروشگاه عباسی با بیش از سه دهه تجربه و همچنین با سابقه ای درخشان درخصوص فروش انواع لایی چسب در سال ۱۳۹۷ سایت فروشگاهی خود را با نام عباسی شاپ دات کام راه اندازی نمود که تاکنون توانسته با عرضه انواع لائی چسب و لوازم خرازی به صورت عمده براحتی تمامی کالاهای مورد نیاز این صنف را در کمترین زمان ممکن، دراختیار همکاران و مشتریان خود در تمامی نقاط کشور قرار دهد. لوازم مربوط به خرازی طیف وسیعی دارد.

یک فروشگاه خرازی خوب در ابتدا باید لیست کامل وسایل خرازی را موجود داشته باشد، منظور از کامل بودن لیست لوازم خرازی این است که نه تنها وسایل مربوط به خیاطی، بلکه متریال و لوازم انواع هنر ها از جمله لوازم گلدوزی، لوازم شماره دوزی، لوازم جواهر دوزی و انواع منجوق، ملیله، سرمه، پارچه سنگی متری و … خرید عمده لوازم خرازی باعث خواهد شد تا قیمت تمام شده نیز پایین تر از زمانی باشد که همان وسیله به صورت خرده به فروش می رسد. همان طور که گفتیم در برخی از خرازی ها در کنار لوازم خرازی، لوازم خیاطی نیز به فروش می رسد که لوازم خیاطی نیز مانند لوازم خرازی شامل دسته های مختلفی می شود که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی دیگر از لوازم خرازی اغلب برای کارهای تزئینی و هنری استفاده میشوند که از جمله آنها باید به لوازم گلدوزی، چرمدوزی، کوبلن دوزی و غیره اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید