مورد استفاده قرار می گیرد

میل های تفلون کوتاه نیز همانند بلند می باشند با این تفاوت که طول آن ها کوتاه تر است. اشاره کرد. خود میل تفلون به چهار دسته ی بلند، کوتاه ، گرد و تونسی تقسیم می گردد. از جمله کاربردهای خط کش مولر میتوان به رسم الگوهای دامن، منحنی باسن و طراحی یقهها اشاره کرد. خط کش گرنل نیز مانند مولر جزء خطکشهای منحنی است که در طراحی الگوهای دوخت کاربرد دارد. به همین منظور، لوازم خرازی به سه دسته کلی لوازم خیاطی، لوازم هنری و لوازم بافتنی تقسیم میشوند که در هر دسته نیز محصولات متنوعی وجود دارد. در ادامه ی مطلب به بررسی انواع روبان ها و کاربرد هر یک پرداخته می شود. بنابراین، بهتر است به صورت دورهای آنها را بررسی و در صورت لزوم تعویض نمود. فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از كشف و توقيف يك محموله لوازم خرازی قاچاق به ارزش يك ميليارد و 500 ميليون ريال و دستگيری يک قاچاقچی خبر داد.

کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را پنج میلیارد ریال برآورد کردند. سردار عباس زاده ادامه داد: در بازرسی از کامیون متوقف شده تعداد زیادی لوازم خرازی فاقد هرگونه مجوز گمرکی کشف شد. از جمله لوازم بافتنی می توان به میل، کاموا، قلاب و… از جمله ی آن ها می توان به میل تفلون، میل فلزی، قلاب و… نخ گلدوزی: که به آن نخ کوبلن هم گفته میشود و در انواع هنر های خیاطی مورد استفاده است. نخ گلدوزی یا نخ کوبلن یکی دیگر از ملزومات دوخت است که کاربرد فراوانی در هنر خیاطی دارد و دارای رنگبندیهای بسیار جذابی است. انواع دکمهها در خیاطی عبارتند از: دکمههای صدفی، دکمههای چوبی، دکمههای دودی، دکمههای پلی استر، دکمههای فلزی و دکمههای لیزری. که از نظر جنس و کاربرد گستردگی بسیاری دارند .برخی نخ ها از الیاف طبیعی مانند پشم ساخته میشوند و برخی از الیاف مصنوعی و پلی استر که قیمت نخ های پلی استر به نسبت نخ هایی طبیعی کم تر است. همچنین برخی از لوازم مانند اپلیکه، سنگهای تزئینی و طرحهای گلدوزی شده نیز برای طراحی و زیباتر شدن لباس به کار میروند. زیرا امروزه دکمههای خلاقانهای با کمک وسایل تزئینی ساخته شده است که میتواند به عنوان خرجکار مانتو استفاده شود.

این سنگهای تزئینی بهتر است بر اساس نوع رنگ پارچه و طراحی لباس انتخاب شوند تا هماهنگی مناسبی با سایر اجزای لباس داشته باشند. پهنای تین نوع روبان ها از 7 سانت تا 40 سانت متغیر است. دانستن نام و کاربرد انواع این روبان ها برای فروشنده الزامی است تا بتواند اطلاعات درستی را در خدمت مشتری قرار دهد و به درستی او را راهنمایی نماید. برخی از این قیچیها برای برش حریر مناسباند و برخی دیگر نیز به منظور برش منسوجات مستحکم مانند چرم به کار میروند. در برخی مواقع باید عملیات چسباندن با سرعت بیشتری انجام شود، به همین دلیل، بهتر است از چسب ماتیکی استفاده کنیم. گاهی اوقات برای چسباندن دو پارچه به یکدیگر و یا طراحی الگو خیاطی مجبوریم از چسبهای مخصوص استفاده کنیم. به همین منظور، چسباندن لایی سولیکا بهترین گزینه برای مقاوم کردن پارچههای دور یقه و دور آستین در این پیراهنها است. تجربه نشان داده است که لایی پرشین یکی از بهترین و باکیفیتترین لایی های مورد استفاده در خیاطی است که ضخامت و کیفیت مناسبی دارد.

سوزن های دستی: سوزن های دستی برای دوخت و دوز با دست مورد استفاده قرار میگیرند سوزن های دستی به دسته هایی نظیر سوزن لحاف دوزی ، سوزن گلدوزی ، سون پلاستیکی ، سوزن منجق دوزی ، سوزن چرم دوزی ، سوزن جوال دوز ، سوزن تشک دوزی و سوزن های ته گرد که کاربرد های بسیاری در خیاطی دارند . این نوع روبان در دوخت و دوز کاربرد کاربرد دارد و دارای رنگ ها و انواع مختلفی می باشد. سوزن های چرخ خیاطی: سوزن چرخ خیاطی به نسبت سوزن های دستی دارای استحکام و پیچیدگی بیشتری است که در هنگام دوخت و دوز دچار شکستگی نشود که این سوزن ها در سایز و اندازه های مختلف به فروش میرسد. اندازهگیری دقیق همواره یکی از چالشبرانگیزترین موضوعات در خیاطی بوده است. اما نخهای ساخته شده از الیاف مصنوعی و پلیاستر نیز بسیار پرطرفدارند. البته نخ هایی که نرکیبی از الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی هم باشد تولید شده است. دسته ی اول قلاب های تمام فلزی اند و دسته ی دوم قلاب هایی اند که دارای دسته ی پلاستیکی می باشند. گونیا نیز مانند خطکش کاربرد فراوانی در خیاطی دارد و بر اساس شکل آن به سه دسته گونیای محدب، گونیای مقعر و گونیای سوپر طبقهبندی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید