مورد استفاده قرار می گیرد

کش های قیطانی از کش های ماسوره ای ضخیم تر هستند و از جمله کاربردهای این کش می توان به مواردی همچون گل سر، کیک تولد و … امروزه با پیشرفت تکنولوژی فروشگاه های خرازی آنلاین ایجاد شده است و علاوه بر خرید حضوری خرید اینترنتی هم دارند. سوزنهای قدیمی اغلب از جنس چوب یا سنگ ساخته میشدند؛ اما امروزه پیشرفت تکنولوژی سبب تولید سوزنهای فولادی و مستحکم شده است. امروزه نخهایی تولید شدهاند که ترکیبی از الیاف طبیعی و مصنوعی بوده و انتخاب خوبی برای دوخت لباسهای مدرن هستند. اگر دقت کرده باشید، لوازم و تزئینات جالبی بر روی بسیاری از لباسهای زنانه مانند مانتو، پالتو و ژاکت وجود دارد که منجر به زیباتر شدن شدن لباس و جلوهی بهتر آن میشوند. سوزن چرخ خیاطی از نظر ظاهری شباهت زیادی به سوزنهای دستی دارد اما نوع طراحی آنها دارای پیچیدگیهای بسیاری است. نکته ی دیگری که در مورد روبان ها باید به آن اشاره کنیم این است که روبان ها کاربردهای بسیار زیادی دارند که از جمله ی این کاربرد ها می توان به مواردی همچون تزئینات، گل سر، کاردستی، تزئین کادو، لباس، تابلو، روتختی و رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین از روبان ها برای روبان دوزی روی لباس ها نیز استفاده می شود.

برای مثال روبان خارجی متراژ آن معمولا ۳۶ یارد یا ۳۳ متر است و روبان ایرانی نیز ۲۵ یارد است که معادل ۲۳٫۷۵ متر است. کش های ۲، ۳، ۴ و ۵ سانت همان طور که از نام آن ها مشخص است عرض آن ها ۲، ۳، ۴ و ۵ سانت است و همچنین این نوع کش ها دارای دو رنگ مشکی و سفید هستند. همان طور که گفتیم هر کدام از انواع خط کش ها کاربرد متفاوتی دارند، برای مثال خط کش گرزی و یا شمشیری برای مواردی همچون ترسیم الگوی انحنای لبه یقه، انحنای آستین لباس و کت و مانتو، انحنای ران شلوار، انحنای فاق شلوار و دامن و همچنین برای برش های منحنی انواع لباس ها مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی میتوان گفت: خیاط، فردی است که بهطور حرفهای به دوخت، تعمیر و یا تغییر در پوشاک می پردازد. عرض روبان های تیتانیوم ۲۵ و ۴۰ میلی متر است. از روبان های تیتانیوم در مواردی همچون گل سازی، ساخت زیورآلات، برجسته دوزی روی لباس و عثمان دوزی استفاده می شود. یکی دیگر از مواردی که در مورد قلاب ها باید به آن ها اشاره کنیم کاربرد آن هاست.

روبان یکی دیگر از لوازمی است که در فروشگاه خرازی به فروش می رسد. هر خیاطی یا تولیدی با توجه هزینه و کیفیتی که برای کارهای خود در نظر دارد از یک نوع کش استفاده می کند به همین دلیل نیاز است که همیشه در فروشگاه های خرازی انواع کش ها با توجه به کیفیت آن ها وجود داشته باشد. گونیا نیز مانند خطکش کاربرد فراوانی در خیاطی دارد و بر اساس شکل آن به سه دسته گونیای محدب، گونیای مقعر و گونیای سوپر طبقهبندی میشود. این وسایل به دو دستهی کلی خط کش خیاطی و گونیای خیاطی تقسیم میشوند که هر کدام از آنها نیز انواع مختلفی دارد. اما هر شغلی سختی های خودش را دارد . کش های ماسوره ای نوعی کش های ظریف هستند که برای مصارف دوخت مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از تفاوت هایی که این دو نوع روبان با هم دارند در متراژ آن است. اندازهگیری دقیق همواره یکی از چالشبرانگیزترین موضوعات در خیاطی بوده است. علاوه بر آن، نخ چین دستی نیز درگروه قیچیهای خیاطی قرار میگیرد که از آن برای بریدن نخهای اضافی هنگام خیاطی استفاده میشود.

همچنین قیچی برش چرم نیز بسیار نوک تیز بوده و توانایی بریدن چرم در ابعاد مختلف را دارد. نکته ی دیگری که در مورد کش ها باید به آن اشاره کنیم این است که این امکان وجود دارد که دو کش با رنگ و عرض یکسان، متراژ متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل، وجود آنها در کنار یک خیاط ماهر، لازم و ضروری است. روبان های زری دار یا برفی که دارای رنگ های نقره ای و طلایی هستند و در عرض های ۳، ۷، ۱۰، ۱۳، ۲۰، ۲۵ و ۴۰ میلی متر در بازار وجود دارند. یکی دیگر از لوازمی که در فروشگاه های خرازی به فروش می رسد وسایل بافتنی است. نوعی دیگر از میل ها، میل فلزی هستند که این نوع میل ها دارای دو نوع صاف و گرد هستند. عموما این دو کش ها در لباس های کودک به دلیل تغییر سایز مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید