مورد استفاده قرار می گیرد

این سنگهای تزئینی بهتر است بر اساس نوع رنگ پارچه و طراحی لباس انتخاب شوند تا هماهنگی مناسبی با سایر اجزای لباس داشته باشند. همچنین برخی از لوازم مانند اپلیکه، سنگهای تزئینی و طرحهای گلدوزی شده نیز برای طراحی و زیباتر شدن لباس به کار میروند. اما برخی از افراد نیز هم لوازم خیاطی و هم لوازم خرازی را برای فروش انتخاب می کنند. سوزن از جمله مهمترین لوازم خرازی است که از گذشتههای دور مورد استفادهی بشر بوده است. به همین منظور، چسباندن لایی سولیکا بهترین گزینه برای مقاوم کردن پارچههای دور یقه و دور آستین در این پیراهنها است. استفاده می شود. همچنین عرض این نوع کش ها از ۳ میل تا ۲٫۵ سانتی متر هستند. معمولا از روبان های طرح دار برای مواردی همچون تزئین دکور، قاب عکس، کوسن، سرویس آشپزخانه و سرویس عروس، سفره عقد، تزئینات سیسمونی، تزئینات هفت سین، ولنتاین و شب یلدا استفاده می شود.

نکته ی دیگری که در مورد روبان ها باید به آن اشاره کنیم این است که روبان ها کاربردهای بسیار زیادی دارند که از جمله ی این کاربرد ها می توان به مواردی همچون تزئینات، گل سر، کاردستی، تزئین کادو، لباس، تابلو، روتختی و رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین از روبان ها برای روبان دوزی روی لباس ها نیز استفاده می شود. از جمله ویژگی های این نوع کش می توان به قدرت و دوام آن و همچنین وجود نوارهای باریک و ریز در تار و پود آن اشاره کرد. کش های قیطانی از کش های ماسوره ای ضخیم تر هستند و از جمله کاربردهای این کش می توان به مواردی همچون گل سر، کیک تولد و … لوازم خرازی شامل دسته های مختلفی می شوند که در ادامه این دسته و مواردی که در این دسته ها قرار می گیرند را به تفکیک مورد بررسی قرار می دهیم. همان طور که گفتیم در برخی از خرازی ها در کنار لوازم خرازی، لوازم خیاطی نیز به فروش می رسد که لوازم خیاطی نیز مانند لوازم خرازی شامل دسته های مختلفی می شود که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

یکی دیگر از وسایلی که برای بافتن لباس مورد استفاده قرار می گیرد قلاب است و در برخی از خرازی هایی که وسایل بافتنی را به فروش می رسانند نیز موجود است. در مورد گونیای خیاطی باید بگوییم که به طور کلی گونیای خیاطی به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از: گونیاهای ساده در دو سایز، گونیاهای معقر و مولر، گونیای محدب و … قلاب ها دارای دو جنس تمام فلز و دسته پلاستیکی هستند. هر کدام از این خط کش ها نیز کاربرد متفاوتی دارند. تنوع لوازم خرازی و تزئینات لباس آنقدر زیاد است که بهتر است با کاربرد هر کدام از آنها به صورت جداگانه آشنا شده و انواع مدلهای آنها را بررسی کنیم. سوزنهای خیاطی هر کدام برای کاربرد خاصی طراحی و ساخته شدهاند که برای انتخاب آنها بهتر است نهایت دقت را داشته باشیم. لازم به ذکر است سوزنهای ته گرد نیز جزء همین سوزنهای دستی هستند که کاربرد فراوانی در طراحی الگوهای خیاطی دارند. خط کش گرنل نیز مانند مولر جزء خطکشهای منحنی است که در طراحی الگوهای دوخت کاربرد دارد. اما نخهای ساخته شده از الیاف مصنوعی و پلیاستر نیز بسیار پرطرفدارند. نخهای نامرئی از جمله نخهای مصنوعی هستند که در فروشگاههای لوازم خرازی به فروش میرسند.

یکی دیگر از لوازمی که در فروشگاه های خرازی به فروش می رسد وسایل بافتنی است. روبان یک نوار نازک پارچه ای است که از مواد طبیعی همچون مخمل، ابریشم، کنف و یا از مواد مصنوعی همچون پلی استر، نایلون و پلی پروپلن ساخته می شود. از جمله لوازم خیاطی میتوان به انواع نخ خیاطی، سوزن خیاطی، لوازم چرخ خیاطی، خطکش خیاطی، انواع پارچهها، نوار اریب، قیچی خیاطی و انواع لایی اشاره کرد. یکی از پرکاربردترین لوازم خیاطی، خط کش خیاطی است. یکی دیگر از لوازم خرازی پرکاربرد، قیچی خیاطی است. برخی دیگر از لوازم خرازی اغلب برای کارهای تزئینی و هنری استفاده میشوند که از جمله آنها باید به لوازم گلدوزی، چرمدوزی، کوبلن دوزی و غیره اشاره کرد. به همین دلیل، وجود آنها در کنار یک خیاط ماهر، لازم و ضروری است. روبان های زری دار یا برفی که دارای رنگ های نقره ای و طلایی هستند و در عرض های ۳، ۷، ۱۰، ۱۳، ۲۰، ۲۵ و ۴۰ میلی متر در بازار وجود دارند. نکته ی دیگری که در مورد کش ها باید به آن اشاره کنیم این است که این امکان وجود دارد که دو کش با رنگ و عرض یکسان، متراژ متفاوتی داشته باشند. زیرا اکثر مشتریان یک مغازه خرازی خانم ها و بچه ها هستند و خراز باید با حوصله پاسخگوی آن ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید