لیست لوازم خرازی برای مغازه – وحدت شاپ

سوزن های دستی: سوزن های دستی برای دوخت و دوز با دست مورد استفاده قرار میگیرند سوزن های دستی به دسته هایی نظیر سوزن لحاف دوزی ، سوزن گلدوزی ، سون پلاستیکی ، سوزن منجق دوزی ، سوزن چرم دوزی ، سوزن جوال دوز ، سوزن تشک دوزی و سوزن های ته گرد که کاربرد های بسیاری در خیاطی دارند . اگر بخواهیم قلاب ها را نیز دسته بندی کنیم، می توانیم بگوییم در دو دسته وجود دارند. می باشد. روبان های ساتن دو نوع خارجی و ایرانی دارند که تفاوت این دونوع معمولا در متراژ آن می باشد. میل های فلزی نیز در مدل های صاف و گرد وجود دارند. لایی حریر: لایی حریر به دلیل جنس بسیار لطیفی که دارد اغلب در لباس های زنانه به کار گرفته میشود . همچنین قیچی برش چرم نیز بسیار نوک تیز بوده و توانایی بریدن چرم در ابعاد مختلف را دارد. از این نوع میل ها که تقریبا شبیه قلاب می باشند می توان برای ایجاد انواع بافت های مختلف از جمله بافت تونسی ، بهره گرفت علاوه بر این میل تونسی در ایجاد انواع بافت های ظریف مانند بافت توری کاربرد دارد.

میل های تفلون نیز در انواع مختلفی مانند میل های تونسی یا قلاب دار به فروش می رسند. اشاره کرد. خود میل تفلون به چهار دسته ی بلند، کوتاه ، گرد و تونسی تقسیم می گردد. میل های تفلون کوتاه نیز همانند بلند می باشند با این تفاوت که طول آن ها کوتاه تر است. می توان بهره گرفت. اگر از یک طبقه بندی و دسته بندی مشخص در فروشگاه خود بهره برده باشید، خیلی راحت میدانید که قفسه چسبها کجاست و همچنین میدانید که روبانهای خود را در کدام بخش از فروشگاه قرار دادهاید. حمید قنبری صاحب یک مغازه خرازی در خیابان فلسطین میگوید «این کسبوکار را به معنای واقعی میتوان کاسبی نام گذاشت. بنابراین سلیقه در خرازی نقش مهمی دارد و هرچه مغازه با سلیقه و با نظم چیده شده باشد نظر مشتری بیشتر به آن جلب می شود. دانستن نام و کاربرد انواع این روبان ها برای فروشنده الزامی است تا بتواند اطلاعات درستی را در خدمت مشتری قرار دهد و به درستی او را راهنمایی نماید. از این نوع روبان ها به دلیل براق بودن در انواع تزییناتی مانند سفره ی عقد، سفره ی هفت سین، دکور، تزیین هدیه ها و… معمولا از روبان های طرح دار برای مواردی همچون تزئین دکور، قاب عکس، کوسن، سرویس آشپزخانه و سرویس عروس، سفره عقد، تزئینات سیسمونی، تزئینات هفت سین، ولنتاین و شب یلدا استفاده می شود.

استفاده از این نوع میل به مراتب راحت تر از سایر میل ها می باشد زیرا هنگام بافت بیش تر وزن بافت روی سیم قرار می گیرد. این سنگهای تزئینی بهتر است بر اساس نوع رنگ پارچه و طراحی لباس انتخاب شوند تا هماهنگی مناسبی با سایر اجزای لباس داشته باشند. روبان عبارت است از نواری رنگی که معمولا پارچه ای می باشد البته امروزه روبان ها از مواد دیگری چون مخمل، ابریشم، کنف و یا مواد پلاستیکی نیز ساخته می شوند. این نوع میل ها شامل دو میل کوتاه و یک سیم می شوند که میله ها توسط سیم به هم متصل می شوند. اشاره کرد. میل ها ی بافتنی انواع متفاوتی دارند. که از نظر جنس و کاربرد گستردگی بسیاری دارند .برخی نخ ها از الیاف طبیعی مانند پشم ساخته میشوند و برخی از الیاف مصنوعی و پلی استر که قیمت نخ های پلی استر به نسبت نخ هایی طبیعی کم تر است. البته نخ هایی که نرکیبی از الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی هم باشد تولید شده است. به همین خاطر است که برای ایجاد یک نظم دقیق در این سیستم، نیاز به یک قفسه بندی مغازه خرازی استاندارد و مناسب دارید.

قیچی نخ چین : قیچی های کوچک دستی که برای چیدن نخ های اضافی پارچه به کار میروند و در انواع مختلفی وجود دارد. این نوع روبان در دوخت و دوز کاربرد کاربرد دارد و دارای رنگ ها و انواع مختلفی می باشد. روبان ساتن دارای انواع مختلفی مانند ساده، خالدار، سیمی، گلدار و… میل های بافتنی معمولا به صورت جفت به کار می روند و دارای سایزهای متفاوتی می باشند. دسته ی اول قلاب های تمام فلزی اند و دسته ی دوم قلاب هایی اند که دارای دسته ی پلاستیکی می باشند. اشاره کرد. همچنین یکی دیگر از دسته بندی هایی که برای کش در نظر گرفته می شود دسته بندی کش براساس نوع جنس، رنگ، عرض و … در ادامه ی مطلب به بررسی انواع روبان ها و کاربرد هر یک پرداخته می شود. سوزن های چرخ خیاطی: سوزن چرخ خیاطی به نسبت سوزن های دستی دارای استحکام و پیچیدگی بیشتری است که در هنگام دوخت و دوز دچار شکستگی نشود که این سوزن ها در سایز و اندازه های مختلف به فروش میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید